Szepty, 2019
12 000 - 18 000 zł
8 grudnia 2021 godz. 19:00
Obiekt przestrzenny - sześcian, kompozycje z kwadratów 5 x 5
Cena wylicytowana: 7 000 zł
12 000 - 18 000 zł
100 x 100 cm
akryl/płótno
Sygnatura
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "„SZEPTY” / ANDRZEJ JAN BATOR / AKRYL/100 x 100/2019 R" oraz sygn. monogramem i opisany: "„SZEPTY” / Andrzej Jan Bator"
Datowanie
2019
Proweniencja
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Realizacje artystyczne Andrzeja Batora obejmują malarstwo sztalugowe, projektowanie graficzne, rysunek. Omawiana kompozycja jest charakterystyczna dla twórczości artysty. Głównym środkiem malarskiej ekspresji pozostaje linia, nią wypełnia płaszczyznę dzieła i buduje tworzące ją struktury. Hipnotyzująca kompozycja o precyzyjnym układzie linii zwraca uwagę różnorodnością zastosowanej kolorystyki.