47

Szepty, 2019

ID: 4463

12 000 - 18 000 zł

8 grudnia 2021 godz. 19:00

Proweniencja

100 x 100 cm

akryl/płótno

Sygnatura

sygn., dat. i opisany na odwrocie: "„SZEPTY” / ANDRZEJ JAN BATOR / AKRYL/100 x 100/2019 R" oraz sygn. monogramem i opisany: "„SZEPTY” / Andrzej Jan Bator"

Datowanie

2019

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Realizacje artystyczne Andrzeja Batora obejmują malarstwo sztalugowe, projektowanie graficzne, rysunek. Omawiana kompozycja jest charakterystyczna dla twórczości artysty. Głównym środkiem malarskiej ekspresji pozostaje linia, nią wypełnia płaszczyznę dzieła i buduje tworzące ją struktury. Hipnotyzująca kompozycja o precyzyjnym układzie linii zwraca uwagę różnorodnością zastosowanej kolorystyki.