Czerwony telewizor, 1999
32 000 - 38 000 zł
8 grudnia 2021 godz. 19:00
Obiekt przestrzenny - sześcian, kompozycje z kwadratów 5 x 5
Cena wylicytowana: 7 000 zł
32 000 - 38 000 zł
81 x 65 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "ZIÓŁKOWSKI · 1999 J · 7 ·"
Datowanie
1999
napis p. g. (nieczytelny); na odwrocie: opisany na krośnie: "Julian Jakub / Ziółkowski 1999 / …[?]"; pieczęć ramiarska; napis i pieczęć na krośnie
Proweniencja
Kompozycja pochodząca z młodzieńczego okresu twórczości absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych jest ciekawym przykładem talentu artysty, a zarazem początkowych inspiracji malarskich. Jakub Julian Ziółkowski realizuje się zarówno w sztuce figuralnej, jak i abstrakcyjnej. W jego dziełach dostrzega się nawiązania do surrealizmu, malarstwa metafizycznego, a nawet sztuki Dalekiego Wschodu. Artysta indywidualnie prezentował swoje dzieła m. in. w Nowym Jorku, Genewie i Londynie.