36

Tak, ale bez cukru, 2000

ID: 4585

50 000 zł

50 000 - 70 000 zł

8 grudnia 2021 godz. 19:00

Proweniencja

37,6 x 43,5 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "M. MACIEJOWSKI 00."

Datowanie

2000

Jeden z najbardziej znanych i uznanych artystów - malarz, rysownik, autor ilustracji prasowych (Przekrój) i komiksów („Tu żyję i tu jest mi dobrze”) – okresu polskiej transformacji, wykorzystujący w swojej sztuce skrótową konwencje komiksu i stylistykę pop kultury. Charakterystyczna dla twórczości Maciejowskiego jest transformacja malarska zawłaszczonych zdjęć (lub ich fragmentów) z kolorowych czasopism, historii malarstwa i masowych mediów jak film na płótno, wzbogacanych o dialogi lub ironiczne komentarze. Tematyka jego obrazów oscyluje wokół analizy medialnej, sfery informacji i sensacji kultury spektaklu, a także problemów codzienności oraz stereotypów i obyczajów polskiego i innych współczesnych społeczeństw. Maciejowski jest laureatem Paszportu Polityki za rok 2002 „za spostrzegawczość i dowcip“ oraz nagrody Lovisa Corintha (Regensburg, 2010).

Stan zachowania: spękania malatury

Ikona, 1967/2021

Cena wylicytowana: 9 000 zł
4

Obiekt przestrzenny, 1973

Cena wylicytowana: 680 000 zł
9

W gąszczu zieleni

Cena wylicytowana: 8 500 zł
10

Głębia

Cena wylicytowana: 10 000 zł
11

Pengo 2, 1966

Cena wylicytowana: 180 000 zł
13

Paolo

Cena wylicytowana: 48 000 zł
19

Maski, 1961

Cena wylicytowana: 3 500 zł
20

Fioletowa, 1986

Cena wylicytowana: 18 000 zł
21

Kompozycja, 1956

Cena wylicytowana: 8 000 zł
26

Kurator, 1974

Cena wylicytowana: 180 000 zł
27

Miasto, 1974

Cena wylicytowana: 82 000 zł
28

i

Cena wylicytowana: 24 000 zł
32

Bez tytułu, 1990

Cena wylicytowana: 2 000 zł
33

Kompozycja, 1997

Cena wylicytowana: 4 800 zł
34

Pejzaż, 2002

Cena wylicytowana: 2 500 zł
35

Ice Swimming, 2018

Cena wylicytowana: 32 000 zł
38

Bad Year / Good Time, 2019

Cena wylicytowana: 33 000 zł
40

Bilard, 2000

Cena wylicytowana: 27 000 zł
45

Paulina, 2009

Cena wylicytowana: 9 000 zł
47

Szepty, 2019

Cena wylicytowana: 14 000 zł
49

Czułość, 2021

Cena wylicytowana: 5 000 zł
50

Cyrkiel, 2021

Cena wylicytowana: 12 000 zł
51

A liar, 2051

Cena wylicytowana: 14 000 zł
52

Sorrow, 2021

Cena wylicytowana: 12 000 zł
54

Katharsis, 2016

Cena wylicytowana: 6 500 zł