Błękity i brązy, 1970
25 000 - 35 000 zł
8 grudnia 2021 godz. 19:00
Obiekt przestrzenny - sześcian, kompozycje z kwadratów 5 x 5
Cena wylicytowana: 7 000 zł
25 000 - 35 000 zł
25,2 x 30,5 cm w świetle ramy
technika mieszana, tusz/tektura
Sygnatura
sygn. i dat. w kompozycji p. d.: "E. Rosenstein 70"
Datowanie
1970
Proweniencja
Abstrakcyjne formy w twórczości Erny Rosenstein pozwalają na różnorodne interpretacje. Bliskie surrealizmowi, a jednocześnie niezwykle subtelne i intymne w wymowie bazują często na przedziwnej sieci linii i form. Zachwycają lekkością malowania, swobodnym rysunkiem, który tworzy kompozycje o bogatej metaforyce.