Kompozycja, 1956
9 000 - 11 000 zł
8 grudnia 2021 godz. 19:00
Obiekt przestrzenny - sześcian, kompozycje z kwadratów 5 x 5
Cena wylicytowana: 7 000 zł
9 000 - 11 000 zł
37,7 x 55 cm w św. p-p.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem/papier
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "Dominik 1956"
Datowanie
1956
Proweniencja
Prace Tadeusza Dominika są częścią muzealnych kolekcji w Polsce i za granicą (m. in. w Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Stedelijk Museum w Amsterdamie). Artysta, uczeń Jana Cybisa, zyskał uznanie jako malarz, grafik, pedagog, posługujący się charakterystycznym stylem i językiem malarskim. W opisywanej pracy widać ekspresję typową dla tego okresu twórczego. W roku powstania „Kompozycji” Dominik uczestniczył w Biennale w Wenecji. Zaprezentował tam cykl drzeworytów „Macierzyństwo”.