21

Kompozycja, 1956

ID: 4595

9 000 - 11 000 zł

8 grudnia 2021 godz. 19:00

Proweniencja

37,7 x 55 cm w św. p-p.

akwarela na podrysowaniu ołówkiem/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "Dominik 1956"

Datowanie

1956

Prace Tadeusza Dominika są częścią muzealnych kolekcji w Polsce i za granicą (m. in. w Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Stedelijk Museum w Amsterdamie). Artysta, uczeń Jana Cybisa, zyskał uznanie jako malarz, grafik, pedagog, posługujący się charakterystycznym stylem i językiem malarskim. W opisywanej pracy widać ekspresję typową dla tego okresu twórczego. W roku powstania „Kompozycji” Dominik uczestniczył w Biennale w Wenecji. Zaprezentował tam cykl drzeworytów „Macierzyństwo”.