Kompozycja z postacią
3 500 - 4 500 zł
25 czerwca 2020 godz. 19:30
3 500 - 4 500 zł
34,6 x 25,7 cm w św. p-p.
technika własna, gwasz, tusz/papier
Sygnatura
sygn. u dołu: "lenica"; sygn. na odwrocie: "lenica"
Przedstawienia figuralne w obrazach Alfreda Lenicy stanowią rzadkość. Artysta znany z posługiwania się abstrakcją, w oferowanej pracy w interesujący sposób połączył malarską ekspresję z motywem postaciowym. Wtopiony w płaszczyznę kompozycji nadaje jej unikatowy charakter.
Proweniencja:
– ze spuścizny po artyście
– kolekcja prywatna, Warszawa (od 2000 r.)