6

Pejzaż z Bystrej

ID: 782

30 000 - 50 000 zł

25 czerwca 2020 godz. 19:30

33 x 91,7 cm w świetle ramy

pastel/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "J Fałat / Bystra / 1912"

Datowanie

1912

Motywy pejzażowe z Bystrej należą do popularnych tematów szczególnie w dojrzałej twórczości malarza. Miejscowość na Śląsku Cieszyńskim od 1910 roku stała się domem dla artysty – obecnie w jego willi funkcjonuje muzeum (jako oddział Muzeum Okręgowego w Bielsku-Białej).

Proweniencja:

Mistrz akwareli w prezentowanym obrazie daje się poznać jako artysta z lekkością i finezją operujący techniką pastelu. Swobodne pociągnięcia kreski, rozmyte plamy koloru w partii lasu czy nieba potęgują subtelność przekazu. Artysta pięknie rozjaśnił późnojesienny pejzaż smugami błękitnego nieba. Podłoże wykorzystał także pod względem kolorystycznym, tworząc oszczędną, ale niezwykle nastrojową kompozycję.

9

Palenie sztandarów

Cena wylicytowana: 17 000 zł
10

Odwrót spod Moskwy

Cena wylicytowana: 28 000 zł
11

Potyczka przy studni

Cena wylicytowana: 34 000 zł
14

Kwiaty

Cena wylicytowana: 3 400 zł
15

Widok na Wawel

Cena wylicytowana: 2 400 zł
17

Zima w Zakopanem

Cena wylicytowana: 2 000 zł
20

W ogrodzie

Cena wylicytowana: 82 000 zł
26

Fragment jako całość radykalna XXIX, 1982-84

Cena wylicytowana: 46 000 zł
28

Komplikacja 3

Cena wylicytowana: 13 500 zł
29

Inferno

Cena wylicytowana: 22 000 zł
31

Układ geometryczny

Cena wylicytowana: 45 000 zł
35

Pływak

Cena wylicytowana: 7 000 zł
39

Cena wylicytowana: 7 500 zł
40

Nokturn

Cena wylicytowana: 8 500 zł
44

Miłość

Cena wylicytowana: 7 500 zł
45

Płacząca

Cena wylicytowana: 7 500 zł
53

Portret syntetyczny

Cena wylicytowana: 6 900 zł
54

Casanova

Cena wylicytowana: 13 000 zł