7

Pieśń wieczorna (Powrót z komersu)

ID: 249

20 000 - 25 000 zł

25 czerwca 2020 godz. 19:30

103 x 73 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: Mieczysław Reyzner / 1913; na odwrocie nalepka galeryjna oraz nalepki z informacjami o obrazie

Datowanie

1913

Artysta wszechstronny, podejmujący w swojej twórczości zarówno tematykę pejzażową, portretową, jak i motywy symboliczne. Lwowski malarz kształcił się w Wiedniu i Monachium, w Paryżu posiadał pracownię. „Pieśń wieczorna” pochodząca z dojrzałego okresu twórczości, to nieco idylliczna kompozycja o harmonijnie dobranej kolorystyce. Postacie czterech młodych kobiet przemierzających parkową aleję mogą być symbolem młodości i kobiecego wdzięku. Obraz około 1915 roku był powielany na pocztówkach Wydawnictwa „Krakus”, dzięki czemu zyskał dużą popularność.

Obraz posiada opinię Agencji Art Konsultant Pana Adama Konopackiego z 1998 roku.

Proweniencja:

- kolekcja Władysława Godynia do 1998 roku

- kolekcja POL-MOT

6

Pejzaż z Bystrej

Cena wylicytowana: 34 000 zł
9

Palenie sztandarów

Cena wylicytowana: 17 000 zł
10

Odwrót spod Moskwy

Cena wylicytowana: 28 000 zł
11

Potyczka przy studni

Cena wylicytowana: 34 000 zł
14

Kwiaty

Cena wylicytowana: 3 400 zł
15

Widok na Wawel

Cena wylicytowana: 2 400 zł
17

Zima w Zakopanem

Cena wylicytowana: 2 000 zł
20

W ogrodzie

Cena wylicytowana: 82 000 zł
26

Fragment jako całość radykalna XXIX, 1982-84

Cena wylicytowana: 46 000 zł
28

Komplikacja 3

Cena wylicytowana: 13 500 zł
29

Inferno

Cena wylicytowana: 22 000 zł
31

Układ geometryczny

Cena wylicytowana: 45 000 zł
35

Pływak

Cena wylicytowana: 7 000 zł
39

Cena wylicytowana: 7 500 zł
40

Nokturn

Cena wylicytowana: 8 500 zł
44

Miłość

Cena wylicytowana: 7 500 zł
45

Płacząca

Cena wylicytowana: 7 500 zł
53

Portret syntetyczny

Cena wylicytowana: 6 900 zł
54

Casanova

Cena wylicytowana: 13 000 zł