W ogrodzie
90 000 - 120 000 zł
25 czerwca 2020 godz. 19:30
90 000 - 120 000 zł
56 x 69 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. d.: "Menkes"
Dekoracyjny, przepełniony światłem i soczystym kolorem obraz znakomitego malarza związanego ze środowiskiem École de Paris.
Proweniencja:
– zakup dom aukcyjny Christie’s (1999 r.)
– kolekcja prywatna, Kraków
Tematyka pejzażowa w twórczości artysty nawiązywała często do krajobrazów z południa Francji czy widoków Morza Śródziemnego. Ekspresyjne kompozycje malarza wyrażają niezwykłe wyczulenie na barwę i swobodę w stosowaniu tonacji kolorystycznych. W jego twórczości odnaleźć można inspiracje malarstwem Soutine’a, Chagalla czy Matisse’a.