17

Zima w Zakopanem

ID: 821

3 000 - 4 000 zł

25 czerwca 2020 godz. 19:30

49,1 x 69 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "LESZEK STAŃKO / ZAKOPANE 1997 R."

Datowanie

1997

Górskie pejzaże to typowe motywy w twórczości artysty. Zachwyt szczególnie nad tatrzańską i beskidzką przyrodą inspirował malarza do pracy artystycznej, która podobnie jak w przypadku jego ojca, Michała Stańki, przyniosło mu rozpoznawalność. Pomimo powtarzalności motywu kompozycje artysty wymykają się banalnym schematom. Niezwykle dekoracyjny pejzaż warty jest uwagi kolekcjonerów.

Proweniencja:

– zakup od artysty

– kolekcja prywatna, Kraków

6

Pejzaż z Bystrej

Cena wylicytowana: 34 000 zł
9

Palenie sztandarów

Cena wylicytowana: 17 000 zł
10

Odwrót spod Moskwy

Cena wylicytowana: 28 000 zł
11

Potyczka przy studni

Cena wylicytowana: 34 000 zł
14

Kwiaty

Cena wylicytowana: 3 400 zł
15

Widok na Wawel

Cena wylicytowana: 2 400 zł
20

W ogrodzie

Cena wylicytowana: 82 000 zł
26

Fragment jako całość radykalna XXIX, 1982-84

Cena wylicytowana: 46 000 zł
28

Komplikacja 3

Cena wylicytowana: 13 500 zł
29

Inferno

Cena wylicytowana: 22 000 zł
31

Układ geometryczny

Cena wylicytowana: 45 000 zł
35

Pływak

Cena wylicytowana: 7 000 zł
39

Cena wylicytowana: 7 500 zł
40

Nokturn

Cena wylicytowana: 8 500 zł
44

Miłość

Cena wylicytowana: 7 500 zł
45

Płacząca

Cena wylicytowana: 7 500 zł
53

Portret syntetyczny

Cena wylicytowana: 6 900 zł
54

Casanova

Cena wylicytowana: 13 000 zł