Zima w Zakopanem
3 000 - 4 000 zł
25 czerwca 2020 godz. 19:30
3 000 - 4 000 zł
49,1 x 69 cm w świetle ramy
olej/tektura
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "LESZEK STAŃKO / ZAKOPANE 1997 R."
Datowanie
1997
Górskie pejzaże to typowe motywy w twórczości artysty. Zachwyt szczególnie nad tatrzańską i beskidzką przyrodą inspirował malarza do pracy artystycznej, która podobnie jak w przypadku jego ojca, Michała Stańki, przyniosło mu rozpoznawalność. Pomimo powtarzalności motywu kompozycje artysty wymykają się banalnym schematom. Niezwykle dekoracyjny pejzaż warty jest uwagi kolekcjonerów.
Proweniencja:
– zakup od artysty
– kolekcja prywatna, Kraków