Kompozycja z kół
12 000 - 16 000 zł
25 czerwca 2020 godz. 19:30
12 000 - 16 000 zł
76,2 x 32,5 cm
olej/papier
Sygnatura
sygn. i dat. na odwrocie: "JAN / BER / DYSZ / AK / 1962"
Datowanie
1962
W koncepcji artystycznej Berdyszaka ważną rolę odgrywa przestrzeń i przemiana. Intrygujące wykorzystanie form geometrycznych - często uciętych, wyciętych, niepełnych, ma za zadanie skierowanie uwagi odbiorcy na to, co jest poza ramami obrazu, na (pozorną) pustkę. Wieloznaczność pozostaje jednym z ważniejszych pojęć w terminologii artysty. Prezentowana praca powstała w 1962 roku. Nawiązuje do cyklu kół podwójnych tworzonych przez Berdyszaka od 1962 do 1964 roku.
Proweniencja:
- kolekcja rodziny artysty
- kolekcja prywatna, Poznań