Widok na Wawel
3 000 - 4 000 zł
25 czerwca 2020 godz. 19:30
3 000 - 4 000 zł
60,5 x 83,7 cm w świetle ramy
olej/tektura
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "St. Paciorek / Kraków. 912. III r."
Dekoracyjna kompozycja z reprezentacyjnym symbolem Krakowa została namalowana przez artystę w wieku zaledwie 23 lat. Widoki architektoniczne zajmowały istotne miejsce w jego twórczości. Krakowskie zabytki uwieczniane na obrazach Stanisława Paciorka charakteryzuje intensywna gra kolorów i umiejętne operowanie światłocieniem. Ciepła tonacja kolorystyczna i dobry warsztat malarski wzmacniają pozytywny odbiór oferowanego dzieła.
na odwrocie oznaczenia: 16483 / 230/43
Proweniencja:
– zakup Desa Kraków (lata 80.)
– kolekcja prywatna, Kraków