25

Kompozycja figuralna

ID: 895

4 000 - 6 000 zł

25 czerwca 2020 godz. 19:30

26,5 x 34,7 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "Aberdam"

Datowanie

1953

W malarstwie Alfreda Aberdama zwraca się szczególną uwagę na wrażliwość kolorystyczną, która mimo charakterystycznych, często monochromatycznych kompozycji, dodawała im wyrazistości. Wpatrując się w płótna artysty zdumiewa bogactwo zastosowanych tonacji kolorystycznych, umiejętne operowanie walorem w nasyceniu barwy czy pojawiające się kontrastowe zestawienia plam.

opisany na odwrocie (częściowo czytelnie): Aberdam / 5 (1953) / / … Paris

Proweniencja:

Oferowana kompozycja z dość uproszczonym przedstawieniem postaci, namalowana została z przewagą ciemnych barw. Mimo to, dzięki jaśniejszym akcentom, nie brakuje jej światła. Stonowana, pełna subtelnego uroku stanowi kolekcjonerski przykład twórczości artysty należącego do środowiska École de Paris.

6

Pejzaż z Bystrej

Cena wylicytowana: 34 000 zł
9

Palenie sztandarów

Cena wylicytowana: 17 000 zł
10

Odwrót spod Moskwy

Cena wylicytowana: 28 000 zł
11

Potyczka przy studni

Cena wylicytowana: 34 000 zł
14

Kwiaty

Cena wylicytowana: 3 400 zł
15

Widok na Wawel

Cena wylicytowana: 2 400 zł
17

Zima w Zakopanem

Cena wylicytowana: 2 000 zł
20

W ogrodzie

Cena wylicytowana: 82 000 zł
26

Fragment jako całość radykalna XXIX, 1982-84

Cena wylicytowana: 46 000 zł
28

Komplikacja 3

Cena wylicytowana: 13 500 zł
29

Inferno

Cena wylicytowana: 22 000 zł
31

Układ geometryczny

Cena wylicytowana: 45 000 zł
35

Pływak

Cena wylicytowana: 7 000 zł
39

Cena wylicytowana: 7 500 zł
40

Nokturn

Cena wylicytowana: 8 500 zł
44

Miłość

Cena wylicytowana: 7 500 zł
45

Płacząca

Cena wylicytowana: 7 500 zł
53

Portret syntetyczny

Cena wylicytowana: 6 900 zł
54

Casanova

Cena wylicytowana: 13 000 zł