Żółte róże

ID: 2231

32,5 x 41,7 cm

olej/sklejka

Sygnatura

sygn. l. d.: "a.karpiński."

Datowanie

ok. 1925

Malarstwo Alfonsa Karpińskiego kojarzy się z portretem i martwą naturą, szczególnie kwiatami. Artystycznych wariacji na ich temat powstało wiele. Charakteryzują się one dekoracyjnością, nasyconą barwą, wyjątkowym urokiem. „Żółte róże” to propozycja dla miłośników sztandarowej tematyki Karpińskiego.