Żółte róże
Karpiński Alfons (1875-1961)
ID: 2231
32,5 x 41,7 cm
olej/sklejka
Sygnatura
sygn. l. d.: "a.karpiński."
Datowanie
ok. 1925
Malarstwo Alfonsa Karpińskiego kojarzy się z portretem i martwą naturą, szczególnie kwiatami. Artystycznych wariacji na ich temat powstało wiele. Charakteryzują się one dekoracyjnością, nasyconą barwą, wyjątkowym urokiem. „Żółte róże” to propozycja dla miłośników sztandarowej tematyki Karpińskiego.