71,2 x 92 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "St. Bagieński 1915. Warszawa"
na odwrocie nalepka wystawowa Salonu Wiosennego z 1915 roku Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie (częściowo czytelna)
Proweniencja
Na obrazie ukazany został w zimowej scenerii Beliniak czyli żołnierz utworzonego w czasie I wojny światowej Pierwszego Pułku Ułanów Legionów Polskich. Legenda Pierwszego Pułku założonego przez Władysława Zygmunta Belinę-Prażmowskiego była niezwykle żywotna w dwudziestoleciu wojennym.
Stan zachowania:
drobne spękania i ubytki warstwy malarskiej