Zima w Zakopanem

ID: 821

49,1 x 69 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "LESZEK STAŃKO / ZAKOPANE 1997 R."

Datowanie

1997

Górskie pejzaże to typowe motywy w twórczości artysty. Zachwyt szczególnie nad tatrzańską i beskidzką przyrodą inspirował malarza do pracy artystycznej, która podobnie jak w przypadku jego ojca, Michała Stańki, przyniosło mu rozpoznawalność. Pomimo powtarzalności motywu kompozycje artysty wymykają się banalnym schematom. Niezwykle dekoracyjny pejzaż warty jest uwagi kolekcjonerów.

Proweniencja:

– zakup od artysty

– kolekcja prywatna, Kraków