Szachy

ID: 1703

40,5 x 50 cm w św. p-p.

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. l. g.: "St. Chlebowski 59"

Datowanie

1959

Praca z dojrzałego okresu twórczości Stanisława Chlebowskiego – artysty związanego z Gdańskiem i Paryżem, nawiązującego w swojej twórczości m. in do impresjonizmu. Większość obrazów tego autora uległa zniszczeniu w trakcie II wojny światowej. „Szachy” to obraz nasycony kolorem, malowany z lekkością.