Ruiny zamku
Stańko Leszek (1925-2011)
ID: 6659
50 x 70 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. d.: "LESZEK STAŃKO"
Proweniencja
Artysta zdobył popularność głównie dzięki dekoracyjnym pejzażom o tematyce tatrzańskiej i beskidzkiej. Na jego obrazach pojawiają się także widoki z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Bieszczad. Prezentowana kompozycja jest przykładem nieco innego motywu, równie mocno osadzonego w ulubionej stylistyce.