Róże

ID: 1970

34,8 x 50 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. prawy bok: "a. karpiński"

„Właściwa mu cecha »łagodności« w połączeniu z biegłą techniką malarską i ustalonym, przyjemnym kolorem występuje ze szczególnym nasileniem w jego martwych naturach, których głównym motywem były kwiaty, zwłaszcza róże […]”. Tak o jednym z ulubionych tematów malarskich Alfonsa Karpińskiego wypowiadał się Tadeusz Dobrowolski. „Róże” to dekoracyjny obraz doskonale wpisujący się w opinię przytoczoną w cytacie. Subtelność, z jaką artysta przedstawił pęki róż, współgra z kolorystyką wazonu. Przedstawienie urozmaicone zostało barwną cukiernicą. Obraz stanowi sztandarowy przykład twórczości Alfonsa Karpińskiego

na odwrocie pieczęcie galeryjne