Portret kobiety

ID: 2773

68,5 x 48,8 cm w świetle ramy

pastel/papier

Sygnatura

sygn. i dat. l. g.: "Kidoń / Warszawa / 1955 / II / 6"

Datowanie

1955

Portret kobiecy przyniósł artyście dużą popularność. Bohaterki jego obrazów to piękne damy o wyrazistym spojrzeniu. Kidoń malował także znanych polityków i dyplomatów (przykładowo z ambasady japońskiej, amerykańskiej czy szwedzkiej). W 1950 roku został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Sześć lat później był jednym z założycieli Ogólnopolskiej Grupy Zachęta.

na odwrocie napis: "WARSZAWA 1, / SZPITALNA / 4 / 11"