Pejzaż z Hiszpanii

ID: 1709

54 x 73 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "H. Zaremba-Cybisowa"

Datowanie

1978

Pełen wyrazistych kolorów „Pejzaż z Hiszpanii” Heleny Zaremba Cybisowej, powstał w dojrzałym okresie jej twórczości. Z 1978 roku znane są również prace artystki przedstawiające hiszpańskie widoki z miasta Torrevieja. Malarka często tworzyła w technice gwaszu lub akwareli, stąd proponowana praca olejna, stanowi ciekawe uzupełnienie jej dorobku. Obraz reprezentuje typowy dla malarki nurt koloryzmu. Warto podkreślić, że przez okres prawie 30 lat, do 1975 roku, artystka wykładała na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Praca powstała więc niedługo po zakończeniu przez Zarembę-Cybisową kariery pedagogicznej.

na blejtramie napis: "H. Zaremba Cybisowa 1978 / „Pejzaż z Hiszpanii” 54 x 73 7.N"