47 x 57 cm
olej/płótno (dublaż)
Sygnatura
sygn. pośrodku, przy dolnej krawędzi: "S. v. Douv" (słabo czytelnie)
Datowanie
II poł. XVII w.
na odwrocie nalepka
Proweniencja
Stan zachowania:
krakelury warstwy malarskiej
Oba dzieła Simona Johannesa van Douw zostały poddane konserwacji w roku 1948 (Ludmiła Kusztelan w Poznaniu) oraz w roku 2007 (Janusz Czop w Krakowie). Obrazom towarzyszy obszerna „Dokumentacja prac konserwatorskich”, autorstwa Janusza Czopa. Dokumentacja zawiera szczegółowe opisy stanu ich zachowania, przeprowadzonych prac konserwatorskich, bogaty zbiór materiałów fotograficznych przygotowanych przed, w trakcie i po konserwacji.