Pasterze z końmi przed ruiną, II poł. XVII w.

ID: 5606

Proweniencja

47 x 57 cm

olej/płótno (dublaż)

Sygnatura

sygn. pośrodku, przy dolnej krawędzi: "S. v. Douv" (słabo czytelnie)

Datowanie

II poł. XVII w.

Stan zachowania:

krakelury warstwy malarskiej

Oba dzieła Simona Johannesa van Douw zostały poddane konserwacji w roku 1948 (Ludmiła Kusztelan w Poznaniu) oraz w roku 2007 (Janusz Czop w Krakowie). Obrazom towarzyszy obszerna „Dokumentacja prac konser­watorskich”, autorstwa Janusza Czopa. Dokumen­tacja zawiera szczegółowe opisy stanu ich zacho­wania, przeprowadzonych prac konserwatorskich, bogaty zbiór materiałów fotograficznych przygo­towanych przed, w trakcie i po konserwacji.

na odwrocie nalepka