Krakowianki

ID: 2948

52 x 63 cm w świetle ramy

pastel/papier

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: Antoni Waśkowski / 26-V-1954

Datowanie

1954

Malarz okresu Młodej Polski związany z Krakowem, bliski krewny i uczeń Stanisława Wyspiańskiego, w pracy artystycznej nawiązujący do jego dorobku. Zajmował się działalnością literacką. Był współzałożycielem i pierwszym sekretarzem Związku Literatów Polskich w Krakowie. Portrety Antoniego Waśkowskiego wykonywane były głównie techniką pastelu. Prezentowany obraz pochodzi z dojrzałego okresu twórczości artysty. Subtelny portret podwójny wpisuje się w kolekcję prac artysty o tej tematyce.