Ofiara Abrahama
80 000 - 100 000 zł
21 czerwca 2018 godz. 19:30
Z jednokolorowego cyklu: Zabawne sny Pantagruela, 1973 bez tytułu, wg Bretona/Despreza: LXVI
80 000 - 100 000 zł
74,2 x 98,6 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. u dołu: "M. WITTMER F. ROMA / 1846"
Datowanie
1846
Znany niemiecki malarz żyjący w XIX wieku malował głównie idealizowane, wielopostaciowe sceny o tematyce biblijnej i rodzajowej. Oferowany obraz przedstawiający słynny motyw ze Starego Testamentu, zwraca uwagę żywą kolorystyką i ekspresyjnym ujęciem sceny.