9

Kaczki

ID: 911

50 000 - 70 000 zł

5 kwietnia 2018 godz. 19:30

Proweniencja

Praca pochodzi ze spuścizny artysty. Po jego śmierci oznaczona pieczęcią spadkobiercy obrazów-Petera Koestera.

44,5 x 56 cm

olej/płótno naklejone na tekturę

Sygnatura

p. d. napis: "A.KOESTER"

Aleksander Koester był wybitnym malarzem niemieckim. Prezentowane „Kaczki” są przykładem najbardziej charakterystycznego motywu malarskiego w twórczości artysty - ptactwa wodnego. Malarz potrafił w mistrzowski sposób przedstawić różnorodność ptasich piór. Tematyka ta przyniosła mu jednocześnie dużą popularność (z tego powodu był również znany jako „kaczka Koester”). Pomysł na ten wątek narodził się prawdopodobnie ok 1896 roku, kiedy po studiach Koester zamieszkał w znanej miejscowości artystycznej Południowego Tyrolu - Klausen.

na odwrocie pieczątka niemiecka: "Aus dem Nachlass des A. Koester Kunstmalers Diessen a./A."

4

Pościg

Cena wylicytowana: 6 200 zł
13

Akt kobiecy

Cena wylicytowana: 2 600 zł
14

Martwa natura z bąkiem

Cena wylicytowana: 5 600 zł
16

Święty Michał

Cena wylicytowana: 4 000 zł
17

Pancerz (Cuirasse II)

Cena wylicytowana: 4 000 zł
22

Portret męski

Cena wylicytowana: 51 000 zł
23

Projekt VI

Cena wylicytowana: 124 000 zł
24

Wnętrze

Cena wylicytowana: 3 500 zł
25

Hierarchowie

Cena wylicytowana: 9 500 zł
26

W linie

Cena wylicytowana: 21 000 zł
27

Żywioł I

Cena wylicytowana: 30 000 zł
28

Przemiana

Cena wylicytowana: 20 000 zł
29

W labiryncie

Cena wylicytowana: 2 500 zł
30

W strefie żółtej

Cena wylicytowana: 26 000 zł
31

Cena wylicytowana: 6 000 zł
32

Twarz

Cena wylicytowana: 13 000 zł
33

Obraz chemiczny

Cena wylicytowana: 41 000 zł
34

Asymetria 51

Cena wylicytowana: 21 000 zł
35

In Silence I

Cena wylicytowana: 16 000 zł
48

Rolling Stone

Cena wylicytowana: 1 000 zł
51

On the road

Cena wylicytowana: 9 000 zł
58

Les Cometes

Cena wylicytowana: 2 500 zł
59

Akty kobiece

Cena wylicytowana: 4 500 zł
66

Wielka Mistyfikacja

Cena wylicytowana: 1 500 zł
67

Orfeusz i Eurydyka

Cena wylicytowana: 1 000 zł