17

Pancerz (Cuirasse II)

ID: 3492

4 000 - 6 000 zł

5 kwietnia 2018 godz. 19:30

wys. całkowita: 14 cm, szer.: 9 cm

brąz patynowany, granit

Sygnatura

sygn. u podstawy: "MITORAJ"

Datowanie

1986

Światowej sławy polski rzeźbiarz był twórcą, którego sztuka znalazła uznanie i miejsce w polskich i zagranicznych muzeach, a także w przestrzeni publicznej. Gigantyczne głowy, fragmenty ciał, często popękane, niekompletne, niekiedy wręcz owinięte bandażem, mocno wyróżniają się w takich miastach jak Paryż, Rzym, Kraków czy Londyn. Artysta inspirował się kulturą i mitologią Greków i Rzymian. Piękno przedstawiane przez Mitoraja nie jest jednak idealne. Świadomie wprowadzane w strukturę rzeźb pęknięcia czy uszkodzenia, zwracają uwagę na kruchość ideału i jego pozorność w rzeczywistym świecie. Przedstawienia męskiego torsu w sztuce antycznej były powszechne. Zachwyt nad ciałem, doskonałą proporcją był jednym z wyznaczników ówczesnej epoki. Mitoraj odwołując się do tego kanonu stworzył współczesną wersję popularnego motywu.

Do pracy dołączony francuski certyfikat autentyczności.

4

Pościg

Cena wylicytowana: 6 200 zł
9

Kaczki

Cena wylicytowana: 28 000 zł
13

Akt kobiecy

Cena wylicytowana: 2 600 zł
14

Martwa natura z bąkiem

Cena wylicytowana: 5 600 zł
16

Święty Michał

Cena wylicytowana: 4 000 zł
22

Portret męski

Cena wylicytowana: 51 000 zł
23

Projekt VI

Cena wylicytowana: 124 000 zł
24

Wnętrze

Cena wylicytowana: 3 500 zł
25

Hierarchowie

Cena wylicytowana: 9 500 zł
26

W linie

Cena wylicytowana: 21 000 zł
27

Żywioł I

Cena wylicytowana: 30 000 zł
28

Przemiana

Cena wylicytowana: 20 000 zł
29

W labiryncie

Cena wylicytowana: 2 500 zł
30

W strefie żółtej

Cena wylicytowana: 26 000 zł
31

Cena wylicytowana: 6 000 zł
32

Twarz

Cena wylicytowana: 13 000 zł
33

Obraz chemiczny

Cena wylicytowana: 41 000 zł
34

Asymetria 51

Cena wylicytowana: 21 000 zł
35

In Silence I

Cena wylicytowana: 16 000 zł
48

Rolling Stone

Cena wylicytowana: 1 000 zł
51

On the road

Cena wylicytowana: 9 000 zł
58

Les Cometes

Cena wylicytowana: 2 500 zł
59

Akty kobiece

Cena wylicytowana: 4 500 zł
66

Wielka Mistyfikacja

Cena wylicytowana: 1 500 zł
67

Orfeusz i Eurydyka

Cena wylicytowana: 1 000 zł