Troll
5 000 - 7 000 zł
5 kwietnia 2018 godz. 19:30
5 000 - 7 000 zł
69 x 49 cm w świetle ramy
serigrafia barwna/papier
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "J. Kałucki 97" (ołówkiem)
Datowanie
1997
tytuł i oznaczenie edycji l. d.: "„Troll” 4/40" (ołówkiem); napis u dołu: "serigrafia" (ołówkiem)
Artysta posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej. Budowany jest on w oparciu o matematyczną dokładność, oszczędność stosowanych środków zarówno pod względem kolorystycznym, jak i kompozycyjnym. Figury geometryczne, łukowate linie tworzą struktury będące głównym tematem obrazów artysty. Nie mają one jednak formy regularnej, ale są odcięte, niepełne. Pozornie niedokończone kompozycje, a jednocześnie staranność i precyzja prowadzonych linii dają w efekcie interesujące połączenie.