Niebieski portret
1 200 - 1 800 zł
18 listopada 2018 godz. 19:30
1 200 - 1 800 zł
ok. 23,6 x 18,7 cm
akwarela, tusz/papier
Datowanie
1960
Wybitny grafik w swoim dorobku posiadał także prace malarskie. Delikatne, pełne uroku i klasycznej, prostej linii stanowiły często osobiste szkice, rzadko wystawiane publicznie. Prezentowane portrety pomimo oszczędnej formy i gamy kolorystycznej, charakteryzują się sugestywnością przekazu.
napis na odwrocie: JERZY PANEK, 1960, WŁASNOŚĆ SPADKOBIERCÓW (Bn ?) (ołówkiem)