25 000 - 35 000 zł
18 listopada 2018 godz. 19:30
25 000 - 35 000 zł
99,5 x 50 cm
technika mieszana
Sygnatura
sygn. na odwrocie: "1977 / Jürgen Blum"
Datowanie
1977
Artysta o fascynującej biografii i charyzmatycznej osobowości. Tworzył w Niemczech i Polsce. Był organizatorem Biennale Form Przestrzennych w Elblągu, założycielem m. in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Wolnej Akademii Sztuki w Hünfeld, twórcą Galerii El, propagatorem sztuki współczesnej. Twórczość Bluma-Kwiatkowskiego obejmowała malarstwo, kompozycje strukturalistyczne, abstrakcje geometryczne, formy rzeźbiarskie. Różnorodność artystycznych projektów, które zainicjował oraz wkład w popularyzację sztuki polskiej za granicą, stanowią ewenement. Blum-Kwiatkowski nie tylko aranżował przestrzeń dla rozwoju sztuki współczesnej, ale i edukacji artystycznej, traktując sztukę jako uniwersalną formę komunikacji międzyludzkiej.