Pejzaż z zabudową
3 000 - 4 000 zł
18 listopada 2018 godz. 19:30
3 000 - 4 000 zł
28 x 38,2 cm w świetle ramy
olej/tektura
Sygnatura
sygn. p. d.: "St. Żurawski"
Pejzaże, obok popularnych w twórczości artysty aktów kobiecych, stanowiły jego ulubiony temat malarski. Żurawski studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie umiejętności rozwijał pod opieką Józefa Mehoffera i Wojciecha Weissa. Barwna kompozycja „Pejzażu z zabudową” to efektowny przykład jego twórczości.