5

Portret syna artysty

ID: 1206

13 000 - 18 000 zł

18 listopada 2018 godz. 19:30

17,7 x 20,3 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. p. d.: "WT"

Tematyka wiejska, rodzimy folklor, rozbudowane sceny rodzajowe o dynamicznych kompozycjach stały się znakami rozpoznawczymi artysty. Fascynacja obrzędami ludowymi i codziennym życiem polskiej wsi charakterystyczna była dla okresu Młodej Polski. Włodzimierz Tetmajer, obok m. in. Stanisława Wyspiańskiego czy Witolda Wojtkiewicza żywo podejmował tę tematykę. Wyjątkowa pod tym względem jest oferowana praca artysty. Malarz odchodzi od popularnych folklorystycznych motywów na rzecz osobistej, intymnej tematyki portretowej. Obraz pozbawiony jest jakichkolwiek dodatkowych elementów – jedynym bohaterem jest mały chłopiec w kapeluszu. Szczególnie wyraźnie pokazana jest jego buzia – reszta postaci, jak i samo tło pozbawione są realistycznego ujęcia. Choć Tetmajer niejednokrotnie malował swoją rodzinę, to jednak te przedstawienia dla kolekcjonerów nadal pozostają unikatowe.

7

Mój rysunek

Cena wylicytowana: 210 000 zł
8

Alarm

Cena wylicytowana: 19 000 zł
9

Patrol

Cena wylicytowana: 6 500 zł
13

Martwa natura

Cena wylicytowana: 11 000 zł
14

Powrót z hali

Cena wylicytowana: 5 000 zł
16

Napoli

Cena wylicytowana: 9 000 zł
18

Lektura

Cena wylicytowana: 20 000 zł
25

Święty Bazyli

Cena wylicytowana: 13 000 zł
27

Passe-par-tout trojakie

Cena wylicytowana: 90 000 zł
29

Sabat

Cena wylicytowana: 35 000 zł
31

Początek

Cena wylicytowana: 17 000 zł
32

Golgota

Cena wylicytowana: 45 000 zł
34

Koła

Cena wylicytowana: 5 500 zł
35

Continuum

Cena wylicytowana: 8 000 zł
37

Cuirasse – Pancerz

Cena wylicytowana: 3 200 zł
42

Model II

Cena wylicytowana: 3 400 zł
43

Morfem X3

Cena wylicytowana: 4 000 zł
45

Kwadrat niepełny

Cena wylicytowana: 2 200 zł
47

607

Cena wylicytowana: 9 000 zł
51

Ned

Cena wylicytowana: 19 000 zł
52

Wyatt

Cena wylicytowana: 10 000 zł
53

Portret fryzjerski 3 (Alex)

Cena wylicytowana: 16 000 zł
54

Bez tytułu

Cena wylicytowana: 1 100 zł
55

Basen

Cena wylicytowana: 9 000 zł
60

Przepowiednia

Cena wylicytowana: 1 600 zł
62

Abstrakcja

Cena wylicytowana: 1 800 zł