Przeprawa przez rzekę
30 000 - 40 000 zł
20 maja 2021 godz. 19:00
30 000 - 40 000 zł
53 x 72,2 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. d.: J. Jaroszyński
Proweniencja
Efektowny motyw pejzażowy ze sztafażem namalowany przez wychowanka wiedeńskiej akademii. Artysta sprawnie operował plamą barwną, a jego dbałość o wierne oddanie tematu, dodało dziełu intensywności i realizmu. Józef Jaroszyński tworzył nie tylko pejzaże. Charakterystyczne dla jego twórczości są także sceny rodzajowe z Huculszczyzny czy Ukrainy i studia koni.