Portret kobiety
7 000 - 10 000 zł
20 maja 2021 godz. 19:00
7 000 - 10 000 zł
sygn. l. d.: Rzepiński
olej/płótno
Sygnatura
sygn. l. d.: Rzepiński
Proweniencja
dar artysty; kolekcja prywatna, Kraków
Znany kolorysta, uczeń Józefa Pankiewicza, wieloletni profesor i rektor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Portrety rzadziej pojawiały się w twórczości malarza, ale i one namalowane są z typowym dla artysty kolorystycznym wyczuciem. Oferowana olejna kompozycja to klasyczny portret z wyrazistą postacią młodej kobiety