Kościół
7 000 - 10 000 zł
20 maja 2021 godz. 19:00
7 000 - 10 000 zł
20,6 x 13,6 cm w świetle ramy
akwarela, technika mieszana/ papier
napis u dołu: DROROGOWOJCAPANA / ROKCESPAMIOTKNIAŚWIETOPIOTR; pieczęć p. d. (częściowo czytelna): KRYNICA... [?]
Proweniencja
Nie posiadał wykształcenia plastycznego, był malarzem naiwnym, tworzącym z czystego talentu i potrzeby uchwycenia otaczającego go świata. Tematem jego prac były wizerunki świętych, portrety kuracjuszy, architektura, widoki miast, willi i pensjonatów, dworce. Nikifora określa się jako malarza plenerowego. Nie dążył jednak do realistycznego odzwierciedlenia rzeczywistości, ale pokazania jej własnymi oczami. Posiadał przy tym niezwykłą intuicję kolorystyczną.