XX Aukcja: Sztuka Dawna

20 maja 2021 godz. 19:00 (Archiwalna)

Szanowni Państwo,

tegoroczna majowa aukcja sztuki będzie miała podwójną formę. Sztuka dawna i współczesna zostały podzielone na dwie licytacje, które odbędą się tego samego dnia, w odstępie godziny. Tym samym przygotowaliśmy dla Państwa dwa katalogi aukcyjne, które w przejrzystej formie prezentują dzieła klasyków malarstwa dawnego i sztuki powojennej.

W ofercie sztuki dawnej znalazła się m. in. znakomita olejna kompozycja historyczna Maurycego Gottlieba, wystawiana w Muzeum Narodowym w Krakowie i Muzeum Sztuki w Łodzi. Polecamy Państwa uwadze także sygnowaną i datowaną akwarelę autorstwa mistrza tej techniki - Juliusza Kossaka. Ciekawie prezentuje się olejna martwa natura wykonana przez Tadeusza Makowskiego i w tej samej tematyce, lecz innym ujęciu stylistycznym - Zygmunta Menkesa. Na tej aukcji będzie można wylicytować także efektowny obraz Adama Setkowicza, portret kobiecy Wojciecha Weissa, pejzaż paryski namalowany przez Stanisława Borysowskiego czy obrazy malarzy prymitywistów: Nikifora i Pawła Wróbla. Nie zabrakło również dzieł taki artystów jak: Marcin Samlicki, Stefan Filipkiewicz, Jacques Zucker, Alfons Karpiński i Józef Jaroszyński.

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy wyłącznie do licytacji telefonicznej, online lub pozostawienia zlecenia licytacji telefonicznej.

Czytaj dalej Mniej

Scena historyczna

Cena wylicytowana: 500 000 zł

Przeprawa przez rzekę

Cena wylicytowana: 28 000 zł
4

Kulig

Cena wylicytowana: 10 000 zł
5

W parku

Cena wylicytowana: 18 000 zł
6

Cena wylicytowana: 17 000 zł
7

Jeździec z luzakiem

Cena wylicytowana: 67 000 zł
8

Scena rodzajowa

Cena wylicytowana: 18 500 zł
13

Owoce na talerzu

Cena wylicytowana: 54 000 zł
14

Martwa natura

Cena wylicytowana: 70 000 zł
17

Portret kobiety

Cena wylicytowana: 42 000 zł
19

Gracje

Cena wylicytowana: 11 000 zł
22

Pejzaż z górami

Cena wylicytowana: 9 000 zł
23

Dworek

Cena wylicytowana: 3 600 zł
25

Widok z Bystrego

Cena wylicytowana: 6 000 zł
26

Cena wylicytowana: 2 500 zł
32

Pejzaż z Batowic

Cena wylicytowana: 3 800 zł
34

Sad

Cena wylicytowana: 2 800 zł
37

Spotkanie

Cena wylicytowana: 7 000 zł
38

Kolędnicy

Cena wylicytowana: 8 000 zł

Zapraszamy do kontaktu

email: biuro@polskidomaukcyjny.com.pl godziny otwarcia: pn-pt: 10-18

tel.: +48 795 060 001 tel.: +48 12 341 47 37