Pejzaż z górami
8 000 - 10 000 zł
20 maja 2021 godz. 19:00
8 000 - 10 000 zł
41,7 x 70 cm
olej/tektura
Sygnatura
sygn. l. d.: Stefan Filipkiewicz
Trwaj naturo jesteś piękna! Wystawa malarstwa z prywatnej kolekcji, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, lipiec-październik 2020.
Obraz reprodukowany: Rucka-Marmaj D., Trwaj naturo jesteś piękna! Wystawa malarstwa z prywatnej kolekcji, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Rzeszów 2020, s. 22, il. 12 (barwna).
Proweniencja
Pejzaż górski był jednym z ulubionych motywów w twórczości malarza. Student Jana Stanisławskiego i reprezentant jego szkoły sprawnie posługiwał się światłocieniem. Malowane z realizmem, dekoracyjne kompozycje świadczą o znakomitym warsztacie twórcy. Prezentowane dzieło należy do sztandarowej tematyki artysty. Jego atutem jest także historia wystawiennicza.