52

Zasłona

ID: 3134

8 000 - 10 000 zł

23 marca 2017 godz. 19:30

100 x 78,5 cm

olej/ kolaż, płótno

Datowanie

1961

Prace Stanisława Krzyształowskiego wzbogacają kolekcje wielu polskich muzeów. Znajdują się m. in. w zbiorach narodowych w Gdańsku, Kielcach, Krakowie, Warszawie. Artysta realizował się głównie w tematyce pejzażowej. Czerpał zarówno z abstrakcji aluzyjnej, jak i  konwencji realistycznej. Obraz z początku lat 60. to interesujący przykład poszukiwań artysty w obrębie materii i kompozycji dzieła sztuki. Gęsta struktura o wydatnej, abstrakcyjnej formie przykuwa uwagę odbiorcy. W tej dekadzie malarz pełnił funkcję dziekana na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1961 roku uczestniczył w Wystawie Malarstwa w XV lecie PRL.

napis na blejtramie: Krzyształowski Kraków; na odwrocie nalepka: Centralne Biuro Wystaw Artystycznych / Oddział w Krakowie / Autor KRZYSZTAŁOWSKI STANISŁAW / Nazwisko właściciela / Adres właściciela Kraków Dzierżyńskiego 21c/2 / Tytuł dzieła ZASŁONA / Nr porządkowy zgłoszenia 2 2016 / Technika wykonania olej i collage / Wymiary: wys. cm 80 szer. cm 100 / Nr leg. Z.P.A.P. 1348 Cena

Ku wiośnie

Cena wylicytowana: 19 000 zł
7

Palenie sztandarów

Cena wylicytowana: 12 500 zł
8

Mimozy

Cena wylicytowana: 2 000 zł
9

Łąka

Cena wylicytowana: 50 000 zł
11

Nokturn

Cena wylicytowana: 6 000 zł
16

Pejzaż nadmorski

Cena wylicytowana: 1 200 zł
19

Chłopiec

Cena wylicytowana: 5 000 zł
23

Zestaw prac

Cena wylicytowana: 5 000 zł
24

Cena wylicytowana: 8 500 zł
27

Nad brzegiem morza

Cena wylicytowana: 12 000 zł
35

Minotaur

Cena wylicytowana: 5 500 zł
41

Koła podwójne

Cena wylicytowana: 8 500 zł
47

Obraz X

Cena wylicytowana: 23 000 zł
49

Abstrakcja zielona

Cena wylicytowana: 6 000 zł
54

Postać

Cena wylicytowana: 2 800 zł
55

Oblicze 4

Cena wylicytowana: 12 000 zł
63

Prognose

Cena wylicytowana: 3 500 zł
64

Tub

Cena wylicytowana: 3 500 zł
65

Tańcząca

Cena wylicytowana: 16 000 zł