Neptunis memoriam sacrifica
25 000 - 30 000 zł
23 marca 2017 godz. 19:30
25 000 - 30 000 zł
47 x 77 cm w świetle ramy
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. d.: Neptunis memoriam sacrifica / F. M. Wygrzywalski
Z precyzją uchwycony ruch fal uderzających o skalisty brzeg i efekt odbijającego się światła tworzą godną uwagi kompozycję artysty. Ekspresyjny „Neptunis memoriam sacrifica” i inne pejzaże marynistyczne, należały do znaczących motywów w dorobku Feliksa Michała Wygrzywalskiego. Symboliczny tytuł umieszczony na obrazie podkreśla spójność znaczeniową dzieła.