6

Oficer kompanii wyborczej Księstwa Warszawskiego

ID: 2916

25 000 - 35 000 zł

23 marca 2017 godz. 19:30

70 x 79,3 cm

olej/płótno

W malarstwie Eugeniusza Gepperta widoczne są odwołania do twórczości Piotra Michałowskiego czy Juliusza i Wojciecha Kossaków. Bliskie artyście były tematy powstańcze,  batalistyczne. Z upodobaniem przedstawiał wizerunki żołnierzy, motywy z polowań, wyścigów konnych. Jako kolorysta Geppert nadawał plamie barwnej decydujące znaczenie. Profesor i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, we wczesnych obrazach umieszczał postaci jeźdźców na tle pejzażu. To charakterystyczne ujęcie buduje kompozycję oferowanego obrazu.

Ku wiośnie

Cena wylicytowana: 19 000 zł
7

Palenie sztandarów

Cena wylicytowana: 12 500 zł
8

Mimozy

Cena wylicytowana: 2 000 zł
9

Łąka

Cena wylicytowana: 50 000 zł
11

Nokturn

Cena wylicytowana: 6 000 zł
16

Pejzaż nadmorski

Cena wylicytowana: 1 200 zł
19

Chłopiec

Cena wylicytowana: 5 000 zł
23

Zestaw prac

Cena wylicytowana: 5 000 zł
24

Cena wylicytowana: 8 500 zł
27

Nad brzegiem morza

Cena wylicytowana: 12 000 zł
35

Minotaur

Cena wylicytowana: 5 500 zł
41

Koła podwójne

Cena wylicytowana: 8 500 zł
47

Obraz X

Cena wylicytowana: 23 000 zł
49

Abstrakcja zielona

Cena wylicytowana: 6 000 zł
54

Postać

Cena wylicytowana: 2 800 zł
55

Oblicze 4

Cena wylicytowana: 12 000 zł
63

Prognose

Cena wylicytowana: 3 500 zł
64

Tub

Cena wylicytowana: 3 500 zł
65

Tańcząca

Cena wylicytowana: 16 000 zł