Oficer kompanii wyborczej Księstwa Warszawskiego
25 000 - 35 000 zł
23 marca 2017 godz. 19:30
25 000 - 35 000 zł
70 x 79,3 cm
olej/płótno
W malarstwie Eugeniusza Gepperta widoczne są odwołania do twórczości Piotra Michałowskiego czy Juliusza i Wojciecha Kossaków. Bliskie artyście były tematy powstańcze, batalistyczne. Z upodobaniem przedstawiał wizerunki żołnierzy, motywy z polowań, wyścigów konnych. Jako kolorysta Geppert nadawał plamie barwnej decydujące znaczenie. Profesor i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, we wczesnych obrazach umieszczał postaci jeźdźców na tle pejzażu. To charakterystyczne ujęcie buduje kompozycję oferowanego obrazu.