Przy oknie
18 000 - 20 000 zł
23 marca 2017 godz. 19:30
18 000 - 20 000 zł
129 x 73 cm w świetle ramy
olej/płótno
na odwrocie pieczęcie ramiarskie i nalepki galeryjne
Akt kobiecy w przedstawionej pracy Wacława Taranczewskiego został zredukowany do formy abstrakcyjnej. Swobodne pociągnięcia pędzla i zastosowana kolorystyka sprawiają, że postać kobieca wtapia się w ciemne tło, stając się jego uzupełnieniem. Uproszczona kompozycja ożywiona została przez jaskrawe plamy koloru.