Port w Smögen
25 000 - 30 000 zł
23 marca 2017 godz. 19:30
25 000 - 30 000 zł
80 x 90 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. d.: Xancenbach
na odwrocie: napis: JAN SZANCENBACH / PORT W SMÖGEN / 1993; nalepka: prof. JAN SZANCENBACH / 30-228 Kraków, Halki 12 / tel. 222011 w. 376
Intensywność kolorystyczna była jednym z wyznaczników twórczości Jana Szancenbacha. W języku malarskim artysty szczególnie ważne były pojęcia światła i natury. Składały się one na specyficzną nastrojowość obrazu. W pejzażach, martwych naturach widoczna była afirmacja życia i niemal dziecięcy entuzjazm. Soczysty od barwy, słoneczny pejzaż z widokiem na port w Smögen łączy w sobie najważniejsze cechy malarstwa artysty.