15

Kurator, 1974

ID: 1589

180 000 - 200 000 zł

26 listopada 2020 godz. 19:30

Proweniencja

66 x 33 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn., dat. i opisany na odwrocie: "góra / upside / t. / Brzozowski, / 1974."

Datowanie

1974

Artysta związany z Grupą Krakowską i teatrem Tadeusza Kantora, w swoich kompozycjach przedstawiał fascynacje abstrakcją i malarstwem surrealistycznym. Potwierdzeniem tych zainteresowań Brzozowskiego było członkostwo w międzynarodowym ugrupowaniu artystycznym Phases. Zaczynał od malarstwa figuratywnego, które „ożywiał” wprowadzanymi zniekształceniami ludzi czy przedmiotów. Niezwykle ekspresyjne, odrealnione kształty budowały metaforyczne kompozycje, nieraz nacechowane groteską czy ironią. Cechą charakterystyczną obrazów Brzozowskiego jest także intensywność kolorystyczna, odważne eksponowanie barwy i uczynienie z niej jednego z głównych narzędzi malarskiej ekspresji. Przykładem tego jest pochodząca z dojrzałego okresu twórczości praca „Kurator”. Ogniste czerwienie, żółcienie i oranże w połączeniu z nieregularną, abstrakcyjną formą znakomicie oddają charakter twórczości artysty.

na odwrocie nalepka firmy ramiarskiej Delf Cadres d’Art

Portret kobiety

Cena wylicytowana: 900 000 zł
4

Odwrót spod Moskwy

Cena wylicytowana: 30 000 zł
5

Alarm

Cena wylicytowana: 25 000 zł
8

Dzieci w pejzażu

Cena wylicytowana: 92 000 zł
16

Obraz 2024

Cena wylicytowana: 31 000 zł
22

Cena wylicytowana: 6 000 zł
23

Bez tytułu

Cena wylicytowana: 35 000 zł
24

Abstrakcja barwna

Cena wylicytowana: 20 000 zł
25

Abstrakcja

Cena wylicytowana: 5 500 zł
26

Cena wylicytowana: 3 900 zł
27

Wzgórza

Cena wylicytowana: 17 000 zł
28

Kompozycja abstrakcyjna

Cena wylicytowana: 13 000 zł
30

Cena wylicytowana: 7 500 zł
32

Podwójne koła

Cena wylicytowana: 6 500 zł
40

Kąpiąca się

Cena wylicytowana: 7 000 zł
47

Zwierzę

Cena wylicytowana: 1 200 zł
52

Malarz

Cena wylicytowana: 7 700 zł
53

Autoportret w słońcu

Cena wylicytowana: 24 000 zł
55

Adoracja Katarzyny

Cena wylicytowana: 6 000 zł
57

Improwizacja IV

Cena wylicytowana: 1 600 zł
59

Punkt

Cena wylicytowana: 5 500 zł