Alarm
25 000 - 30 000 zł
26 listopada 2020 godz. 19:30
25 000 - 30 000 zł
47 x 48,5 cm w świetle ramy
olej/tektura malarska
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "Jerzy Kossak 1920 [?]"
Proweniencja
na odwrocie napisy ołówkiem: "alarm i Ziembicki"
Dynamiczna kompozycja w charakterystycznej dla artysty stylistyce. Dobrze namalowana, rozbudowana scena rodzajowa wpisuje się w najważniejszy nurt malarstwa Kossaka - motywy batalistyczne i żołnierskie.