10

Portret kobiety

ID: 1575

12 000 - 17 000 zł

26 listopada 2020 godz. 19:30

69 x 99,5 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. l. g.: "W. Wodzinowski / 1919."

Datowanie

1919

na odwrocie napis ołówkiem (częściowo czytelny): własność …[?] Raszki / Aleja Mickiewicza /[?]

Proweniencja:

Portret kobiecy w twórczości Wodzinowskiego najczęściej przyjmował stylistykę ludową. Wizerunki uśmiechniętych dziewczyn w regionalnych, barwnych strojach wpisywały się w młodopolskie zainteresowania folklorem. Oferowana, dekoracyjna kompozycja przełamuje tę konwencję. Jednocześnie postać młodej damy zachwyca typowym dla artysty realizmem przedstawienia. Sygnowana, olejna kompozycja może być ciekawym urozmaiceniem wśród popularnych motywów malarskich artysty.

Portret kobiety

Cena wylicytowana: 900 000 zł
4

Odwrót spod Moskwy

Cena wylicytowana: 30 000 zł
5

Alarm

Cena wylicytowana: 25 000 zł
8

Dzieci w pejzażu

Cena wylicytowana: 92 000 zł
15

Kurator, 1974

Cena wylicytowana: 170 000 zł
16

Obraz 2024

Cena wylicytowana: 31 000 zł
22

Cena wylicytowana: 6 000 zł
23

Bez tytułu

Cena wylicytowana: 35 000 zł
24

Abstrakcja barwna

Cena wylicytowana: 20 000 zł
25

Abstrakcja

Cena wylicytowana: 5 500 zł
26

Cena wylicytowana: 3 900 zł
27

Wzgórza

Cena wylicytowana: 17 000 zł
28

Kompozycja abstrakcyjna

Cena wylicytowana: 13 000 zł
30

Cena wylicytowana: 7 500 zł
32

Podwójne koła

Cena wylicytowana: 6 500 zł
40

Kąpiąca się

Cena wylicytowana: 7 000 zł
47

Zwierzę

Cena wylicytowana: 1 200 zł
52

Malarz

Cena wylicytowana: 7 700 zł
53

Autoportret w słońcu

Cena wylicytowana: 24 000 zł
55

Adoracja Katarzyny

Cena wylicytowana: 6 000 zł
57

Improwizacja IV

Cena wylicytowana: 1 600 zł
59

Punkt

Cena wylicytowana: 5 500 zł