Gimnastyczka i dżentelmen
11 000 - 13 000 zł
15 października 2015 godz. 20:00
11 000 - 13 000 zł
27,8 x 17,8 cm w św. p-p.
kredka, pióro/papier
Sygnatura
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: "J.N."
Proweniencja
Koszykarki, gimnastyczki, pływaczki… Wizerunki sportsmenek obecne są w twórczości Jerzego Nowosielskiego przykładowo w latach 50., kiedy to malował kobiety o charakterystycznym typie urody, wydatnych udach i pośladkach, z mocnym wcięciem talii. Podobnie w prezentowanym rysunku. Co ciekawe, kobiecie w stroju gimnastycznym towarzyszy mężczyzna w garniturze. Nietypowe zestawienie postaci.