42

Figura

ID: 2346

7 000 - 10 000 zł

15 października 2015 godz. 20:00

49 x 49 cm w świetle ramy

technika własna, tusz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "winiarski 84."

Datowanie

1984

Wpływ malarstwa tzw. nowego ekspresjonizmu oraz innych tendencji w sztuce, przyczynił się do zmian w koncepcji artystycznej Ryszarda Winiarskiego. W katalogu jego prac, oprócz kwadratów, zaczęły pojawiać się inne struktury, nawiązujące przykładowo do reguły góry lodowej (projekt w mieście Groningen czy w Chełmie). Bożena Kowalska zwróciła uwagę, że do myślenia czysto logicznego, matematycznego artysta dopuścił udział emocji, które stały się „równouprawnione”. W latach 80. powstał m. in. „Czarny kwadrat, czyli fruwająca geometria” - instalacja, na którą składały się pocięte kwadraty, połączone w nową strukturę. Opisywana praca pochodzi z tego okresu. W 1984 roku odbyła się wystawa indywidualna „Geometria w stanie napięcia” w Galerii „RR” w Warszawie. Ryszard Winiarski uczestniczył również w wystawach zbiorowych w Galerii „Zapiecek” i Muzeum Narodowym w Warszawie.

oznaczenie l. d.: "2/10"

Cena wylicytowana: 3 500 zł
4

Żółte róże

Cena wylicytowana: 6 000 zł
12

Wieś na Ukrainie

Cena wylicytowana: 110 000 zł
15

Las

Cena wylicytowana: 6 500 zł
21

Zosia

Cena wylicytowana: 5 000 zł
23

Martwa natura z bażantem

Cena wylicytowana: 120 000 zł
24

Baba Jaga

Cena wylicytowana: 2 500 zł
26

Abstrakcja

Cena wylicytowana: 3 000 zł
28

Początek niepokoju

Cena wylicytowana: 6 000 zł
29

Projekt

Cena wylicytowana: 9 500 zł
32

13-th game

Cena wylicytowana: 17 000 zł
38

Cena wylicytowana: 1 300 zł
44

Kompozycja czarna

Cena wylicytowana: 4 500 zł
46

Sequence of thoughts

Cena wylicytowana: 12 000 zł
47

Jan

Cena wylicytowana: 4 500 zł
51

Bez tytułu

Cena wylicytowana: 8 000 zł