W stajni
25 000 - 30 000 zł
15 października 2015 godz. 20:00
25 000 - 30 000 zł
35,5 x 49,5 cm w św. p-p.
akwarela/papier
Sygnatura
sygn. l. d.: "JK" (monogram wiązany)
Juliusz Kossak był doskonałym akwarelistą, miłośnikiem koni. Na słynne targi do Bałty i Chocimia jeździł z Józefem Brandtem. Wizerunki koni w naturalny sposób stanowiły ogromny zasób jego artystycznego dorobku. Obraz „W stajni” stanowi przykład takiej tematyki. Lekkość malowania nadaje pracy dużo uroku.