Jeńcy
50 000–60 000 zł
15 października 2015 godz. 20:00
50 000–60 000 zł
26 x 31,8 cm
olej/deska mahoniowa
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "L Gędłek Wien 1881"
Datowanie
1881
Ludwik Gędłek specjalizował się w malarstwie rodzajowym, scenach batalistycznych, pejzażach podkrakowskich. Związany był ze środowiskiem wiedeńskim: od 1872 roku uczył się w tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych pod opieką Eduarda Peithnera von Lichtenfels i Carla Würzingera. Na stałe mieszkał i tworzył w Wiedniu. Obraz artysty o interesującej tematyce, wysokim kunszcie malarskim, potwierdza talent malarza, doceniony przykładowo przez Muzeum Narodowe w Warszawie czy Lwowską Galerię Obrazów.