Abstrakcja - czerwień i zieleń
9 000 - 12 000 zł
15 października 2015 godz. 20:00
9 000 - 12 000 zł
42,5 x 69,5 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. d.: "Erna Rosenstein"
na odwrocie napis: "54,5 x 70 cm; 69 x 54"
„Twórczość polega na tym, żeby odkryć coś, co jest tajemnicą autora”. Co było tajemnicą Erny Rosenstein? Według Stanisława Gieżyńskiego „najpierw figuralne, baśniowe nieomal kompozycje, a potem portrety i abstrakcje”. Niepowtarzalność, zawiłość linii, feeria barw – prace Rosenstein umiejscowione są gdzieś na pograniczu świata realnego i abstrakcji. Niezmiennie pozostając fascynujące i wieloznaczne.