24

Skalisty brzeg

ID: 5648

15 000 - 20 000 zł

7 grudnia 2022 godz. 19:30

Proweniencja

29 x 41 cm w św. p-p.

olej/tektura

Sygnatura

sygn. l. d.: "B.RYCHTER-JANOWSKA"

Ten urokliwy pejzaż marynistyczny w scenerii słonecznego południa po raz pierwszy obecny jest w ofercie aukcyjnej. Ciepłe barwy skalistego brzegu i widocznych na nim zabudowań ciekawie kontrastują ze wstęgą ciemnogranatowego morza. Rychter-Janowska odbyła liczne podróże np. do Włoch, Szwajcarii, Hiszpanii, Turcji, na Węgry czy do północnej Afryki, które następnie stawały się inspiracją do tworzonych dzieł. Malarka wielokrotnie odwiedzała Italię, można więc przypuszczać, że rejon ten darzyła szczególną sympatią.

Włoski pejzaż ze sztafażem, XVII w.

Cena wylicytowana: 98 000 zł
4

Akt kobiecy

Cena wylicytowana: 3 500 zł
5

Portret mężczyzny w szyszaku, ok. 1858-1860

Cena wylicytowana: 1 003 000 zł
7

Portret kobiety w różowej sukni

Cena wylicytowana: 300 000 zł
14

Pejzaż nadwodny z cyprysami

Cena wylicytowana: 80 000 zł
16

Niezapominajka

Cena wylicytowana: 26 000 zł
26

Głowa górala, 1903

Cena wylicytowana: 30 000 zł
31

Scena rodzajowa

Cena wylicytowana: 2 800 zł
36

Martwa natura

Cena wylicytowana: 19 000 zł
42

Studnia, 1991

Cena wylicytowana: 8 500 zł